אוכל לטקס החינה

כיום בגלל ריבוי העדות, המסורות והאפשרויות הכלכליות – אפשר לקיים טקס חינה בדרכים שונות. בעבר כל טקס חינה נעשה בבית הורי הכלה. הכלה לוותה על ידי בנות המשפחה בריקודים ושירה עם מגשי מתוקים שנאפו בבית וקערת החינה בראשם. לאחר טקס מריחת החינה על ידי המשתתפים התכבדו האורחים בעוגיות ובממתקים. כיום אוכל לטקס חינה עשיר יותר. מרבית טקסי החינה עברו לאולמות אירועים, הכיבוד הוא לא רק מתוקים אלא מנות כמו באירוע החתונה עצמו עם מנה ראשונה, שנייה וקינוח. את המתוקים אוכלים בתוספת לכיבוד המוגש על ידי אולם האירועים.

קצת על טקס החינה בחברה הישראלית

טקס החינה נערך בתוך אוהל שמוקם במיוחד לצורך כך בחלל החדר. הזוג יושב בתוכו ומקבל את האורחים שמגישים להם מתנות לאירוע. מרבית המתנות הן תכשיטי זהב. הורי הכלה מעניקים לחתן ולהיפך. בדרך כלל מתקיים טקס החינה בין שבוע ליום יומיים לפני מועד החתונה. בעבר היה טקס החינה סמלי לעזיבת הכלה את בית הוריה. כל האוכל לטקס החינה והבגדים הוכנו על ידי בנות המשפחה. בטקס החינה השתתפו נשים בלבד. בני הזוג על פי המסורת אמורים לא להתראות שבעה ימים עד לחופה  אבל, טקס החינה הפך לעוד סיבה  למסיבה ולפעמים ערב החינה הוא לא פחות מאשר ערב החופה.

טקס החינה הוא מסורת של בני עדות המזרח. בצפון אפריקה נהגו לחגוג את החינה לא רק לפני חתונה אלא גם בחגיגות בר מצווה. טקס מריחת החינה על כפות ידי האורחים הוא אותו טקס כמו אצל כלה כולל הענקת מתנות. למרות זאת, בשנים האחרונות טקס החינה הפך מקובל אצל מרבית העדות כולל יוצאי אשכנז.

מאיפה משיגים אוכל לטקס חינה?

חברות קייטרינג רבות מכינות אוכל לטקס חינה בצירוף הטקס עצמו. חלק מהחברות משכירות לבעלי השמחה בגדים תואמים אותם לובשים האורחים בעת הטקס. השכרת שירותי חברות קייטרינג אלו מורידה מהמשפחה את הצורך בדאגה ובטרחה לבשל את האוכל והכיבוד. כל אחת מחברות הקייטרינג מפרסמת בקטלוג שלה את מרכיבי המנות שהן מציעות כאוכל לטקס חינה. כמה סלטים, מנות ראשונות עם תוספות, משקאות ולקינוח מתוקים.

050-7707246